www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Кой е Волен Сидеров?


  Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Кой е Волен Сидеров?, "Волен Сидеров между лъжата и истината"
Someone
  Публикувано на: 27.9.2009, 14:14
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 2
Участник # 2 016
Дата на регистрация: 27-September 09



Здравейте,
какво е вашето мнение за книгата: "Волен Сидеров между лъжата и истината", която е като жанр документално разследване?

Може да се поръча от интернет, а на този линк я има сканирана: http://www.snimka.bg/?album%3baid=159891%3bold=1

Това съобщение е редактирано от Someone на 27.9.2009, 14:16
PM
Top
trak
Публикувано на: 27.9.2009, 17:39
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 690
Участник # 1 912
Дата на регистрация: 21-June 09



Нямам намерение да защитавам точно Волен Сидеров.
Но според мен специално тази книга е изключително тенденциозна и си е чиста провокация. Събраната информация е изложена по твърде тенденциозен начин и тона чак дразни.
Липсва безпристрастност.
А като се има и впредвид и цената от 2,50 до 3 лева за над 150 страници нещата се подреждат.
Жалкото е, че за такъв род книги винаги се намират спонсори, а за други , които наистина заслужават внимание и трябва да бъдат публикувани - няма....
PM
Top
Заги
Публикувано на: 28.10.2009, 12:44
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 62
Участник # 1 342
Дата на регистрация: 15-February 08



Въпреки че съм съгласен с изказаното мнение на Трак, особено за тенденциозното изложение и тона, мисля, че в книгата са събрани доста реални факти от живота на Сидеров...Като проследим как се "променя" във възгледите си, виждам човек, който неистово се стреми към власт - едно трескаво катерене по стълбата на малък човек!
PM
Top
anti666
Quote Post












Крахът на партията Сидеров-Ибришимова. Излъган... българският народ. Губещ...каузата на национализма.

Ние пак повтаряме;
С политически партии системата няма да се промени.


"- Раздялата ви с Волен Сидеров стана по драматичен начин - как се стигна до нея, г-н Симеонов?
- За раздяла може да се говори, когато става въпрос за семейни или лични отношения. С Волен ни обединяваше каузата на патриотизма и родолюбието. Така че не мисля, че е правилно да се говори за раздяла. По-скоро до изборите на 5 юли бяхме добър тандем.

За съжаление ръководството на партия “Атака” измени на очакванията на своите около 400 000 избиратели и с това провокира нашето отделяне. Защото това вече не е партията, в името на която аз и колегите ми от Бургас сме влезли в политиката. Това наложи да образуваме група на независимите в общинския съвет в Бургас.

- С Волен Сидеров сте и в семейни отношения - кумувахте му на сватбата, били сте съученици в математическата гимназия в Ямбол.

- От Ямбол по-скоро имаме познанство. След това съм го виждал епизодично в началото на 90-те до 2003 г., когато, прочитайки няколко негови статии, му предложих да работи в СКАТ.

- Г-н Сидеров твърди, че проблемът е заради подредбата на депутатската листа в Бургас.

- Самият той винаги е признавал, че листите за Бургас съм ги редил аз, което е истина. Ако съм искал да ставам депутат, щях да съм на първо или второ място. Аз се сложих на четвърто. За мен проблемът беше как ще обяснявам на хората защо не влизам в парламента, ако успеем да вкараме 4-ма депутати от Бургас. Искам да обърна внимание върху факт, който никой не е забелязал досега - човек, подписал гаранция на офшорна фирма, е петият в листата.

- Какво имате предвид?

- Волен Сидеров е накарал почти всички депутати, а и тези, които са били на избираеми места, да попълнят гаранции за офшорна фирма в размер на 150 000 евро лично всеки - като физически лица. Тези гаранции имат статута на записни заповеди. С други думи, при предявяване - те са в един екземпляр и са при Волен, това лице трябва да отговаря за сумата от 150 000 евро с имуществото си...

- 150 000 евро е един мезонет на пъпа на София! Каква е целта - да не се разпада групата ви?

- Именно. Целта е била да се осигури лоялност на групата. След като са ги разписали - аз донякъде го разбирам Волен, нормално е примерно да държи тези 21 души в парламента по някакъв начин с тези фирмени гаранции. Но защо не ги връща на останалите? Това вече е грозно. Това е доста нечистоплътно. От Бургас са двама души.

- Чия е тази офшорна фима?

- Той има такава регистрирана на Сейшелските острови.

- Вие разписвали ли сте?

- Аз не, защото не съм от редовите кандидат-депутати. Волен искаше аз да съм мажоритарен и водач на листата. Отказах.

Статутът ми в “Атака” винаги е бил по различен - като на неизбрания, в сянка, друг лидер. Просто не исках да съм депутат.

- Сив кардинал?

- Е, не - не съм се бъркал в работата на “Атака”.

- Да говорим с имена - на кого Сидеров не е върнал тези бележки?

- На Валентин Касабов и на Петър Петров - т. е. на третия и на петия в листата в Бургас.

- А те защо са разписвали?

- Тъй като на евроизборите бяхме първа политическа сила, очаквахме тук да имаме 3 или 4 избираеми места. Настоях той да води в Бургас - тук бе сигурно неговото избиране, не от Кърджали, както той си фантазираше. Първи в листата Волен, втори - Стоян Иванов, трети - Валентин Касабов, четвърти - аз и пети - Петър Петров. Волен след изборите влиза от Варна, първи става Стоян, втори става Касабов, третият съм аз - аз се отказвам, и влиза петият. Затова Петър Петров подписа.

- Не ви ли попитаха тези ваши подчинени да разписват ли такова нещо?

- Над 40 души в България са разписали, несамо моите подчинени - това мога да ви кажа. Например Петров при отиването там той му бута един документ, човекът не си носи даже и очилата - има пълно доверие, той е толкова етичен човек! Каза ми, че не е допускал, че един богослов може да направи такова нещо.

Дават им се едни документи, казва им се да подпишат гаранции, че са лоялни, и те разписват. Голяма част от тях не знаят и какво са разписали.

- Защо не му вдигнете телефона на Сидеров и не му кажете: “Волене, какво правиш”?

- Аз от изборите с Волен не съм говорил.

- Защо?

- За мен беше изключително пагубно закачването за ГЕРБ.

- Той казва, че иначе би означавало да подкрепяте БСП и ДПС.

- То всеки си приказва нещо.

- Какво трябваше да се направи?

- Ами според Волен във всяка държава трябва да има еднопартийна система. Какво означава безусловна подкрепа?! Зарязваш принципите си и сервираш на тепсия избирателите си на друга партия!

- Подкрепата за ГЕРБ дойде след изборите, а вие от изборите не сте говорили със Сидеров - значи не е само това причината.

- Права сте. Причината да не говоря с Волен Сидеров е, че аз от нощта на изборите го търсех няколко дни, Волен не ми вдигаше, игра го разсърден, че от Бургас е влязъл мажоритарен депутат Божидар Димитров, а не той...

- Е, това го решават избирателите, не СКАТ.

- Именно. Той обаче реши, че трябва да го играе сърдито дете, при което спира контакта с мен. Това е. Освен това имах и някои други информации както по отношение на записните заповеди, така и на някои други неполитически взаимоотношения - по-скоро икономически.

- За какво става въпрос?

- Най-общо носене на пари в чанти, торби.

- Някой е носил пари на Волен Сидеров?

- Ей такива работи. Засега друго няма да ви кажа.

- Значи е имало и националистически куфарчета?

- Икономически. Куфарчетата са винаги далавера, сделка. До изборите не съм взимал отношение, защото не исках да компрометирам бъдещия резултат на “Атака”. Аз съм бизнесмен, когато си поставя цел, искам да я изпълня. Постигнал съм я - ДПС да излезе от реалната власт. Доволен съм от това, което направиха “Атака” и СКАТ - до изборите бяха неразделни. Но след това пльосване по лице пред Борисов, когото до предния ден плюеше! Това е гавра с доверието на хората.

- Всички врати между вас и Сидеров ли са затръшнати? Ако ви поиска прошка?

- Абе, каква прошка - на 54 години човек съм, за каква прошка ми говорите?! Аз съм от тоя тип хора, които човек може да излъже веднъж. Това е. А той не е излъгал само мен, а стотици хиляди."

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=307330
Top
Мещера
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 118
Участник # 1 805
Дата на регистрация: 10-March 09



ОГНЯН АНДОНОВ ПЕЙЧЕВ...
Този е депутат от атака от Ямбол.
Искам да попитам,дали сидера е ЗНАЕЛ,като го поставя на избираемо място,че тоя хубостник преди да стане хатакист,Е БИЛ ЧЛЕН НА ДПС?!?!
И че е давал яки банкети ,за да се покрие тая"позорна"чертичка от миналото му?!
Айде който може,да пусне и във форума на батаката туй невинно въпросче.

Ние,Болене,мишок мазен,като сме от село,и като ни съдят И ОСЪЖДАТ заради твоя кеф,НЕ ЯДЕМ ДОМАТЕТО С КОЛЧЕТАТА!

Взе да ми писва да си мълча и май ще дам и своя дял в нареждането на пъзела кой пък е тоз волен сидеров... smiles-02_006.gif
PM
Top
Йордан_13
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 091
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Мещер, змеят, може да те банира и от барчината, просто не ми се мъкне лаптопа с мене, за да се занимавам с тебе. Иначе хубава идея за нов ник "Змеят". Мерси за идеята.
PMEmail Poster
Top
Мещера
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 118
Участник # 1 805
Дата на регистрация: 10-March 09



QUOTE (Jordan_13 @ 2.1.2010, 16:56 )
Мещер, змеят, може да те банира и от барчината, просто не ми се мъкне лаптопа с мене, за да се занимавам с тебе. Иначе хубава идея за нов ник "Змеят". Мерси за идеята.

Моля.

Та тоз хубостник ПРЕДИ още да е бил член дпс,е бил член и на...БСП.И е бил главен архитект на родния на белия мазен мишок,Ямбол...
PM
Top
Ник
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Трак,не се заблуждавай,въпреки,че имаш основание да бъдеш предпазлива.Книгата е написана вярно и в по-голямата си част се покривап с моите впечатления от Вожда.А аз съм от основателите на Атака-и на партията и на организация.Бяхме жестоко излъгани!Това не е човекът за когтото се представя,играе роля и други му дърпат конците!И след напускане на Атака,продължавам да го наблюдавам и идвам до заключение че,като отрицание на ДПС,всъщност работи за ДПС.И това го има и най-вероятнво е така.Мога още да пиша.
PM
Top

Topic Options Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020